Ponedjeljak, 17 Oktobar 2022 13:41

Džanić: Prezadovoljni smo osvojenim mjestom na Svjetskom prvenstvu

kung fu ving tsun srebrenica rezultatiKung Fu Ving Tsun Klub "Srebrenica" od 14. do 16. oktobra 2022. godine učestovao na ICO World Champion "Svjetskom prvenstvu Kontaktni Borilački Sportova" sa pet takmičara koji su ujedno bili jedini predstavnici iz BiH.

"Naš klub mjesna zajednica Potočari opština Srebrenica BiH je u konačnom plasmanu od preko 35 zemalja zauzeo deveto mjesto. Za naš klub je nastupilo pet takmičar i osvojili su: 1. Ajna Hasanović forme zlato, 2. Vedad Smajić forme srebro i borbe srebro, 3. Armin Husejnović forme zlato, 4. Adnela Bitinović forme zlato i borbe srebro 5. Jasmina Čićak forme srebro. Nadali smo se dobrim reuzltatima, ali nismo očekivali ovakav rezultat. Prezadovoljni smo postiguntim rezultatima. Zahvalni smo na finansijskoj pomoći Opštini Srebrenica i Samedinu Golubović HF Atlanta", rekao je Isak Džanić, trener kluba Kung Fu Ving Tsun Srebrenica.

Takmičari kluba Kung Fu Ving Tsun Srebrenica učestovali su na Svjetskom prvenstvu u svim kontaktnim boraličkim sportovima koje je održano za vikend u Mađarskoj.

Autor: RTV Srebrenica | K. Šakić

pogledano 285 puta